18:58
День цивільного захисту

26 квітня 2019 року в Мелітопольській загальноосвітній школі ІІІІ ступенів № 4 пройшов День цивільного захисту. Розпочався він з урочистої лінійки-відкриття, на якій Штаб керівництва тренуванням, формування сил ЦЗ та весь постійний склад МЗОШ № 4 звітували про готовність до виконання заходів у рамках Дня ЦЗ.

Була визначена мета Дня ЦЗ: закріплення теоретичного матеріалу з предметів «Основи здоров’я» і «Захист Вітчизни», сприяння розвитку високих морально-психологічних якостей учнів; досягнення злагодженості у діях постійного складу працівників, здобувачів освіти та сил цивільного захисту при виконанні заходів щодо попередження та реагування на надзвичайні ситуації різного походження.

Головними завданнями Дня ЦЗ стали: практичне відпрацювання здобувачами освіти за їх віковими категоріями теоретичних знань та навичок з питань особистої безпеки в умовах загрози та виникнення НС, користування засобами захисту від її наслідків; формування навичок адміністрації, працівників та формувань ЦЗ МЗОШ № 4 ММР ЗО щодо організації та проведення заходів із ЦЗ.

Агітбригада Дружини юних пожежних «Антипірен», переможці міського етапу Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних (ІІІ місце), виступила з показовою програмою-візиткою.

Заплановані заходи Дня ЦЗ проходили згідно затвердженого графіка. Так, представники класів брали участь у конкурсах малюнків, листівок, плакатів під загальною назвою «Запобігти. Врятувати. Допомогти», вікторині «Врятуй своє життя». На спортивному майданчику відбулася комбінована естафета «Смуга перешкод». На перервах працювали виставки засобів індивідуального захисту, методичної літератури «Безпека – понад усе», оформлена виставка малюнків, листівок, плакатів. Основним заходом із відпрацювання практичних дій учасників освітнього процесу в разі виникнення НС стало тренування з евакуації з елементами пожежогасіння. Для учнів 8–11 класів проведений тематичний вечір «Вирвані з коренем» до 33-ї річниці аварії на ЧАЕС. Для учнів 5–7 класів проведена виховна година «Гірчить Чорнобиль крізь роки».

Наприкінці, підведені підсумки участі класних колективів у заходах Дня ЦЗ, переможці отримали грамоти та кубки. Так, серед колективів 1–2 класів місця розподілились таким чином: І місце – 2 Г клас; ІІ місце – 1 А клас; ІІІ місце – 1 Б та 2 В класи. У загальному заліку серед учнів 3–4 класів перемоги отримали: І місце – 4 А клас; ІІ місце – 3 А та 3 Б класи; ІІІ місце – 3 В та 4 Б класи. Учні 5–6 класів у наполегливій боротьбі виборювали перемоги: І місце – 6 Б клас; ІІ місце – 5 А та 5 Г класи; ІІІ місце – 6 В клас. Не менш старалися колективи 7–8 класів, адже вони показали спритність, вправність на етапах конкурсної програми: І місце – 8 А клас; ІІ місце – 7 Д клас; ІІІ місце –8 Б клас. Найстарші учні 9–11 класів вже більш сумлінно віднеслися до цивільного захисту, необхідності володіти навичками з питань особистої безпеки та реагування на НС, тому і показники на етапах були найвищими: І місце – 10 клас; ІІ місце – 9 Б клас; ІІІ місце – 11 клас.

Дякуємо всім учнівським колективам та класним керівникам за активність, керівникам формувань за організацію та проведення Дня цивільного захисту!

Переглядів: 92 | Додав: school | Рейтинг: 5.0/7