Головна » 2019 » Лютий » 23 » Міжнародний день рідної мови
19:35
Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Це свято відносно молоде: до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. Починаючи з 21 лютого 2000 року, його знають і в Україні.

Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року в Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

У світі існує близько шести тисяч мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без мови, самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови також долучилася  вся шкільна родина МЗОШ № 4. Так, 21 лютого в стінах нашої Альма-матер було  проведено різноманітні заходи, в яких активну участь брали школярі, вчителі української мови та літератури. Паралелі учнів 5-7 класів написали « Диктант єдності». У кожному класі пройшли тематичні п’ятихвилинки,  під час яких учителі закликали підростаюче покоління  плекати та берегти одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили нам наші пращури, – рідну мову.

Учні 6 А класу підготували і провели усний журнал, під час якого розповіли про історію свята, закликали учнів дбати про збереження, чистоту рідної мови. Адже українська мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.                                                                      

Отже, це свято ще раз дало привід усім нам замислитися й збагнути: якщо мова зникне в Україні, то її більше ніде не залишиться в її живому вигляді! І ніхто вже нашу мову не підтримає… Другої України у нас немає! Тому саме на нас лежить відповідальність подбати про рідну мову, підтримати її,  допомогти розвиватися. Саме всім нам випала велична місія підняти Україну до світових вершин, вивести її шляхом незалежності в число могутніх країн.

Знайте! Зникне мова, а з нею — нація і культура. Цього світова історія нам не вибачить.

 

Переглядів: 96 | Додав: school | Рейтинг: 5.0/3